

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Resistance | 120 kΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 350 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 11866
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00950
Ext.Price$0.00950
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00950 | $0.00950 |
| 10 | $0.00475 | $0.04750 |
| 50 | $0.00365 | $0.18250 |
| 100 | $0.00281 | $0.28100 |
| 500 | $0.00245 | $1.22500 |
| 1000 | $0.00213 | $2.13000 |
| 3000 | $0.00186 | $5.58000 |
| 5000 | $0.00160 | $8.00000 |
| 10000 | $0.00137 | $13.70000 |
| 30000 | $0.00128 | $38.40000 |
| 50000 | $0.00119 | $59.50000 |
